Skuteczne zarządzanie stacją paliw z akredytacją merytoryczną Polskiej Izby Paliw Płynnych - Wykładowcy

 

 

 

 

Blaze Goraj, PMP, IPMA-B, ITIL

Ekspert z międzynarodowym doświadczeniem biznesowym, pomagający budować nowoczesną kulturę zarządzania projektami w firmach. Specjalizuje się w konsultingu w zakresie zarządzania zwinnego (Agile), motywacji zespołów projektowych oraz budowania biur zarządzania projektami (PMO).

Jego kariera zawodowa to ponad 15 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach takich jak: Hewlett-Packard, Mondelez International, Electronic Data Systems gdzie budował i zarządzał zespołami kierowników programów i projektów obejmującymi region Europy Centralnej i Wschodniej. Był odpowiedzialny między innymi za portfel projektów outsourcingowy, który obejmował kontrakty o wartości powyżej $100.000.000 (budżet projektów wynosił ponad $10.000.000).

Certyfikowany trener zarządzania projektami z ramienia stowarzyszenia IPMA, posiada certyfikaty zawodowe z zarządzania projektami: PMP oraz IPMA-B. Biegle włada językiem angielskim i dostarcza konsulting również w tym języku. Asesor w międzynarodowym konkursie na najdoskonalej zarządzany projekt, odwiedził wiele krajów oceniając projekty w tym: Iran, Katar, Chiny.

Jego atutem jest energia z jaką pracuje z ludźmi oraz szczególne zaangażowanie w to co robi. Jest otwarty i przywiązuje szczególną uwagę do tego aby ciągle się rozwijać i dzięki temu dawać swoim klientom maksymalną wartość.

W czasie wolnym lubi w gronie przyjaciół pójść w góry. Kiedyś wspinał się po pionowych ścianach tatrzańskich szczytów, a teraz preferuje osobiste impresje podczas pokonywania szlaków w Sudetach. Poza tym pasjonuje się ruchem. Porywają go tańce latynoskie oraz solidna dawka treningu crossfitowego. Gdy czasem potrzebuje wytchnienia słucha muzyki filmowej i praktykuje mindfulness.


 

 

 

Adwokat Maksymilian Graś

Od prawie 10 lat jest ściśle związany z branżą paliwową, reprezentując koncesjonariuszy od najmniejszych, jednoosobowych, rodzinnych przedsiębiorstw, do pionowo zorganizowanych podmiotów o statusie koncernów, tak polskich jak i międzynarodowych. Współpracuje z nimi zarówno w zakresie bieżących spraw i problemów związanych z szeroko rozumianą działalnością paliwową, tworząc opinie, procedury, wytyczne i rekomendacje, jak i w zakresie relacji i prowadzenia sporów, w tym m. in. z Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki, Prezesem Agencji Rezerw Materiałowych, Ministrem Energii, Urzędami Skarbowymi oraz Celnymi. Uczestniczy także w procesach sądowych. W tym dziesięcioletnim okresie był związany z Polską Izbą Paliw Płynnych, z którą nadal aktywnie współpracuje, uczestnicząc w jej pracach statutowych, w tym także w ramach większości procesów legislacyjnych (tak w Parlamencie jak i poszczególnych ministerstwach), dotykających branży paliw ciekłych.

Wiedzę teoretyczną zdobywał na uniwersytetach w Polsce (mgr prawa polskiego), Niemczech (LLB i LLM prawa niemieckiego) oraz Holandii. Karierę zawodową rozpoczął od pracy w kancelariach Merski w Poznaniu oraz Clifford & Chance w Warszawie. Obecnie związany na stałe z kancelarią prawną Kijewski, Graś sp. k. Wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. W swej praktyce skupia się w głównej mierze na prawie cywilnym, handlowym, energetycznym, egzekucyjnym, administracyjnym oraz wekslowym. Włada biegle językiem angielskim i niemieckim.

Jest autorem szeregu artykułów o tematyce gospodarczej oraz energetycznej, na jego wypowiedzi powołują się liczne publikacje branżowe. Jest częstym gościem programów telewizyjnych.


 

 

 

 

 

Radek Pstrokoński

Od 3 lat pracuje jako niezależny doradca biznesowy na potrzeby różnych firm z branży motoryzacyjnej, stoczniowej czy chemicznej, jednocześnie prowadząc własną firmę sprzedającą luksusowe jachty.

 

Wcześniej przez ponad 20 lat jako Dyrektor Sprzedaży między innymi największego dealera Grupy BMW w Polsce, wraz ze swoim zespołem utrzymywał nieprzerwanie przez 10 lat z rzędu, pozycje najlepiej sprzedającego salonu w regionie CEEU.

 

Od 2009 roku jako Brand Manager był odpowiedzialny za wprowadzenie marki Rolls-Royce w Polsce i nadzorował wszystkie aktywności Rolls-Royce Motor Cars w Polsce.

 

Jego specjalności to:

  • zarządzanie zespołem sprzedażowymi,
  • sprzedaż produktów luksusowych i premium,
  • wybrane zagadnienia z zakresu logistyki przedsiębiorstw produkcyjnych,
  • inżynieria procesowa.

 

https://www.linkedin.com/in/radek-pstrokonski-4627866/


 

Maciej Błaszak

Kognitywista, biolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendysta Uniwersytetu w Kilonii (Stypendium DAAD, Niemcy), Uniwersytetu w Edynburgu (Stypendium Tempus, Szkocja) i Uniwersytetu Berkeley (USA). Wykładowca Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu, i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Prowadzi szkolenia dla biznesu, związków zawodowych, samorządu i nauczycieli. Konsultant i trener z doświadczeniem biznesowym, pomagający rozwiązywać złożone problemy zarządcze wynikające ze zmian organizacyjnych w firmie. Od ponad 15 lat prowadzi warsztaty z obszaru psychologii biznesu,  umiejętności menedżerskich. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu negocjacji, skutecznej komunikacji, brainfitness i podejmowania decyzji.

Podczas swojej kariery zawodowej współpracował m.in. z Vox Industrie SA, Yes Biżuteria Sp zoo, Wydawnictwem Nowa ERA Sp zoo, AETN Polska sp zoo, Kompanią Piwowarską SA, Raben Management Services, Boehringer Ingelheim Marketing Sp.zoo, Biurem Wojewody Mazowieckiego, SDI Group Poland sp zoo, Eurologistics sp zoo.

Zainteresowania badawcze dotyczą epigenezy umysłu, czyli możliwości kształtowania mózgu człowieka pod wpływem bodźców środowiskowych. Zajmuje się psychologią uniwersalnego projektowania (universal design), neurodydaktyką i problematyką brainfitness. Autor i współautor pięciu monografii naukowych i kilkudziesięciu artykułów.

W wolnym czasie słucha muzyki dawnej, lubi podróżować, a zwłaszcza na górskich szlakach.


 

Piotr Ślęzak

Jestem ekspertem działającym na styku biznesu i IT. Na co dzień działam jako manager i trener, prowadzący i realizujący złożone projekty doradcze i wdrożeniowe, szkolenia i warsztaty z zagadnień współpracy biznesu i IT.
W swojej karierze założyłem takie organizacje jak Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych CORRSE, CORRSE Education, ForProgress czy Oxford Acoustic. Od wielu lat jestem członkiem Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych, Stowarzyszenia Inżynierii Wymagań i rad programowych wielu konferencji.

Od kilkunastu lat zajmuję się tematyką rozwiązań IT i ich wsparciem dla biznesu. Koncentruję się na propagowaniu przekładania teorii metodycznych na praktykę.

Od zawsze kieruję się biznesowym zastosowaniem dostarczanych rozwiązań. Jestem ogromnym zwolennikiem dopasowywania narzędzi do organizacji a nie odwrotnie.
W swoich działaniach przedkładam ludzi i współpracę między nimi ponad procedury, standardy i narzędzia.

Doradzałem firmom z całego świata takim jak PZU, Link4, GDII, Plus, Orange, T-Mobile, Netia, Play, Ericsson, Narodowy Bank Polski, BNP Paribas, PKO BP, Pekao SA, ABB, Sabre, Chèque Déjeuner, Delphi Automotive, Tieto, IDG, Wojskowa Akademia Techniczna oraz instytucjom rządowym np. Ministerstwu Finansów, Izbom Skarbowym, Izbom Celnym czy Agencji Rynku Rolnego.
Regularnie występuję na najważniejszych konferencjach dotyczących innowacyjności i jakości w IT.

Pisuję do takich czasopism jak Computerworld i QUALE.

https://www.linkedin.com/in/piotr-slezak-7292041/?ppe=1